Na začátku easymove byly dvě zlínské rodiny, hledající cesty pro své děti se speciálními potřebami. Setkání s Feldenkraisovou metodou a Anat Baniel Method Neuromovement začalo posouvat vývoj jejich dětí tak, jako nic jiného předtím.
Rozhodly se tedy spojit síly a šířit tyto metody dále, a to v jejich domovském Zlíně. Poptávka rostla nečekaně rychle, a proto došlo k jednáním s dalšími lektory a po několika měsících fungování spolku i k přestěhování do krásných, nových prostor se dvěma vzájemně propojenými, plně vybavenými místnostmi pro konání lekcí.
Eva se ve spolku stará o komunikaci s rodiči, organizací intenzivek a marketingovou propagaci spolku na sociálních sítích. Hanka komunikuje s lektory a řeší právní a účetní záležitosti. Nemalou zásluhu na bezproblémovém fungování a existenci spolku mají ale i jejich rodiny.
“Poprvé jsme slyšeli Emu funkčně použít slova ano a ne, kdy ji lektorka dávala na výběr a počkala si na odpověď.”
rodiče šestileté Emy s PAS a genetickým syndromem
Pozitivní ohlasy
Pozitivní ohlasy a slova díků ze strany rodičů jsou tím, co nás přesvědčuje o tom, že děláme správnou věc, v níž hodláme pokračovat.
“Začal si broukat melodie, ještě víc se dívá do očí, lépe rozumí složitějším větám, jídelníček se nám opět rozšířil a což je super, tak občas už i jídlo třeba jen ochutná. Víc si teď i hraje se starším bráchou, což je pro nás nepopsatelný pohled.”
Maminka 8letého chlapce s autismem a vývojovou dysfázií
“Náš syn nás začal více vnímat, co se týká našich úkolů a přání, které k němu v daný čas máme, více vnímá sám sebe jako osobu, kterou něco trápí, bolí nebo má radost z toho co se mu zrovna podařilo. Začal ochutnávat z jídel úplně všechno. Od terapií ukazuje prstem na co zrovna má chuť nebo si má vybrat, jaký chce například nový kartáček na zuby. Stránka socializace byla u Mikyho velmi slabá. Neměl rád změny, místa, lidi. Nyní po této stránce problém nemá. Ano bojí se, ale rozhlíží se bez nějakých negativních emočních projevů. Co se týká osobní hygieny, stolování, oblékání, je kolikrát viditelně lepší jak jeho kamarádi ve školce. Ze dne na den se odboural tablet, který byl stále s nim. Začal spávat celou noc, bez přestávky. Budil se i několikrát za noc. Je to pro nás neuvěřitelné. Jsou to drobné krůčky k tomu, aby ty naše děti byli pro tento svět lepší a lepší. Pokud by někdo z rodičů četl recenze a váhal, jestli do toho jít, VĚŘTE TOMU! Jsou to nové možnosti jak jim pomoct.”